ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Öğretmenimiz Şenay Aybüke YALÇIN Kabri Başında Dualarla Anıldı

Şehit Öğretmenimiz Şenay Aybüke YALÇIN Kabri Başında Dualarla Anıldı

     Batman'ın Kozluk ilçesinde teröristlerin saldırısı sonucu şehit düşen Müzik Öğretmenimiz Şenay Aybüke YALÇIN, kabri başında dualarla anıldı.

    Aybüke Öğretmenin Osmancık Şehitliği'nde bulunan kabri başındaki törene  Ailesinin yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yahya ÇOBAN, Osmancık Belediye Başkanı Sayın Ahmet GELGÖR,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mahmut TÖKEL, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sayın Levent TUZCU, Şehit Öğretmen Şenay Aybüke YALÇIN Ortaokulu öğretmenleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

    İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın  Yahya ÇOBAN törende yaptığı konuşmada:  "Çok ulvi bir görev için toplanmış bulunuyoruz. Biraz önce öğrencilerimiz, sözlerin en güzeli Allah'ın kelamıyla, şehidimizin ruhu için Kuranı Kerim okudular. Allah kabul etsin. Yüce Yaratan'ımız diyor ki :  'Şehitlere ölüler demeyin, zira onlar yaşıyordur, siz bilemezsiniz.' Biz de Şenay Aybüke Öğretmenimizin yaşadığına iman ediyoruz. Tabii bu hainler hiçbir ayrım yapmıyorlar. Memleketimizi, vatanımızı bölmek için, hain emellerine ulaşmak için öğretmen demiyorlar, sivil demiyorlar, çocuk demiyorlar, memur demiyorlar, askerimizi, polisimizi şehit ediyorlar. Maalesef bu bayramda da şehitlerimiz oldu. Bu vatan şehitlerimizin kanlarıyla yoğruldu. Bayrağımız şehitlerimizin kanından rengini alıyor. Öyle bir coğrafyada yaşıyoruz ki; etrafımız zaten bizi istemeyen, bu yüce milleti hazmedemeyen hainlerle dolu, içerde de onların işbirlikçileri sürekli çalışıyorlar. Yine bir 9 Haziran 2017 yılında bu kıymetli kardeşimizi, meslektaşımızı karne töreninden evine dönerken haince, kahpece kurdukları pusuyla şehit ettiler.   Tabii Öğretmenimiz Aybüke'nin o gül yüzü gözümüzün önünde, sesi kulaklarımıza hala yankılanıyor." dedi.

    Dualarla son bulan törenin ardından Şehit Öğretmenimizin ailesi evlerinde ziyaret edildi.

 

10-06-201910-06-201910-06-2019

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.