ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlköğretim Haftası Düzenlenen Tören ve Proğramlarla Başladı.

2014–2015 eğitim öğretim yılı Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni ile başladı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali Büyük’ün Atatürk Anıtına çelenk sunmasıyla başlayan İlköğretim Haftası kutlamaları Yunus Emre İlkokulunda devam etti.
İlköğretim Haftası Düzenlenen Tören ve Proğramlarla Başladı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali Büyük’ün Atatürk Anıtına çelenk sunmasıyla başlayan İlköğretim Haftası kutlamalarına Milli Eğitim Bakanlığı Açık Öğretim Okulları Daire Başkanı Mehmet Zeki Başyemenci, Milli Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişliği Başkanı İbrahim Kaban, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul idareci, öğretmen ve öğrencilerin katılımları ile Atatürk Anıtında gerçekleştirilen törenin ardından program Yunus Emre İlkokulunda devam etti.

 

Yunus Emre İlkokulu’nda düzenlenen Programa Valimiz Sayın Sabri Başköy, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Vali Yardımcısı Sait Topoğlu, İl Emniyet Müdürü Salih Erkan Tarancı, Açık Öğretim Okulları Daire Başkanı Mehmet Zeki Başyemenci, Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük, protokol mensupları, okul müdürü ve öğrenci velileri katıldı.

            2014–2015 Eğitim öğretim yılında Çorumda İlkokulda ve Ana Okullarında 33.257 Ortaokulda 30.309 Lisede 29.356 toplam 92.922 öğrenci ve 5.971 Öğretmenle Eğitim ve Öğretime başlıyoruz diyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük, “Temel ve Orta öğretimde bulunan Özel ve Resmi okullarımızdaki toplam 94.709 öğrencimizde bugün sıralarında ücretsiz 1.177.201 ders kitabı ile buluştular.

Eğitimin üzerinde titizlikle durulması gereken, çaba sarf edilen, kararlılık isteyen ve uğraş dolu bir süreç olduğuna dikkat çeken Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük, ‘insan olma davası demek, millet olma davası demektir.’ Atatürk’ün bize gösterdiği çağdaş medeniyete ulaşma, ülkümüzün temelidir. Bu temel amaç, eğitimin ilk ve en önemli basamağıdır. Ne kadar sağlam atılırsa o kadar güvenilir ve o kadar ümit vaat eden bir geleceğe adım atmış oluruz.

Güçlü ve istikrarlı, hür ve demokratik bir toplum düzeninin gerçekleşmesi ve Atatürk’ün hedef olarak gösterdiği çağdaş muasır medeniyet seviyesine ulaşma yolunda çok önemli olduğunuzu hiç bir zaman unutmamalısınız.” Diye konuştu.

 

          Törende konuşma yapan Valimiz Sayın Sabri Başköy, yeni eğitim öğretim yılının herkes için hayırlı olmasını temenni ederek, öğrenci ve öğretmenler için sorunlardan uzak, başarılı bir dönemin başlangıcı olmasını diledi. 

İl genelinde yaklaşık 93 bin öğrencinin ders başı yaptığını ifade eden Başköy, "Uzun bir tatil dönemi geride kaldı. Biz de bu 3 aylık dönemde özellikle okullarımızın fiziki imkân ve kapasitelerinin arttırılması, tadilat çalışmaları gibi işlere yoğunlaştık. Bugün itibariyle okullarımızın tamamı tertemiz ve dört dörtlük bir şekilde yeni sezona hazır hale getirildi.  

 Çorum ilimizin tamamında sınıftaki ortalama öğrenci sayısı 22´dir. Özel kolejlerde bile sınıftaki öğrenci ortalaması 24 olarak kabul edilir. Çorum fiziki mekân imkânı olarak kolej seviyesinin de üzerindedir dedi.

 Fiziki mekân olarak okulların yeterli olduğunu ancak; öğretmenlerin gayretleri yanında velilerin de okul yönetimleriyle iletişim halinde olmalarını ve çocuklarının hem eğitim noktasında hem de kişisel gelişimleri noktasında çok yakın takip etmeleri gerektiğini vurgulayan Vali Başköy, en iyi eğitim hedeflenebilir ancak bunun da aile ayağı, öğrenci ayağı ve okul ayağı olduğunu bu üçlü sacayağının birbiri ile koordineli bir şekilde iletişim halinde olması gerektiğini belirtti.

 

 Konuşmaların ardından öğrenciler şiirler okudu, okul korosu şarkılar söyledi, Folklor gösteri sunuldu. Valimiz Sayın Sabri Başköy, Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük ve diğer protokol üyeleri ile birlikte sınıfları ziyaret öğrencilerle konuştular. Eğitim öğretim hayatlarında başarı dilediler.

 

İlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıilköğretim Haftasıilköğretim Haftasıilköğretim Haftasıilköğretim Haftasıilköğretim Haftasıilköğretim Haftasıilköğretim Haftasıilköğretim Haftasıilköğretim Haftasıilköğretim Haftasıilköğretim Haftasıilköğretim Haftasıilköğretim Haftasıilköğretim Haftasıilköğretim Haftası

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.