T.C.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
Ana Sayfa  Haberler  İlimiz Rehber Öğretmenlerine Konferans
İlimiz Rehber Öğretmenlerine Konferans Yayın tarihi: 10.06.2013 - 10:58 - Görüntülenme Sayısı: 359

İlimiz merkez ve ilçelerinde görevli tüm rehber öğretmenlerin katılımıyla İl Rehber Öğretmenler yıl sonu toplantısı yapıldı. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin GİRGİN, Özel Eğitim ve Rehberlik Şube Müdürü Mahmut ÖZSOY, Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Yaşar KIYIKLIK, 19 Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Kurtman ERSANLI ve Amasya Üniversitesi Öğretim Üyesi Ercüment ERSANLI katıldılar.

    Toplantının açılış konuşmasını yapan Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Yaşar KIYIKLIK, Rehberlik ve Psikolojik danışma Hizmetleri çerçevesinde yapılan iş işlemler hakkında bilgi verdi.  Açılış konuşması ardından kürsüye çıkan 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Prof.Dr.Kurtman ERSANLI Rehber Öğretmenlere Mesleki Gelişim, Mesleki Saygı, Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetlerinin önemi, Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetlerinin yürütülmesinde dikkat edilecek hususlar konularında bilgiler verdi. 06/Haziran/2013 tarihinde saat:14:00’da yapılan ikinci oturuma ise geçtiğimiz aylarda OKA tarafından desteklenmiş olan ve Rehberlik ve Araştırma Merkezi Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Bölüm Başkanlığınca yürütülen proje kapsamında İlimizden 70 Rehber öğretmenin katılmış olduğu “Kısa Süreli Çözüm Odaklı Psikolojik Danışma Süreci” konulu eğitime katılan öğretmenlerle Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim üyesi Ercüment ERSANLI Kısa Süreli Çözüm Odaklı Psikolojik Danışma Süreci uygulamalarında Rehber Öğretmenlerin karşılaştıkları güçlükler ve çözüm konuları hakkında değerlendirme yaptı.

     Toplantı İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin GİRGİN’in Prof.Dr.Kurtman ERSANLI’ya, MEM Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetlerinden Sorumlu Şube Müdürü Mahmut ÖZSOY’un Doç.Dr.Ercüment ERSANLI’ya ilimiz rehber öğretmenlerinin mesleki gelişimlerine vermiş oldukları katkılardan dolayı plaket takdimiyle sona erdi.

 

 

Rehber Öğretmen KonferansıRehber Öğretmen KonferansıRehber Öğretmen KonferansıRehber Öğretmen Konferansı