ÇORUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Çocuğa Yönelik Şiddetin Önlenmesi Projesi” Kapsamında Erken Uyarı Uygulamaları Eğitimi Verildi.

Avrupa Birliği ve Ülkemiz tarafından desteklenen, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen “Çocuğa Yönelik Şiddetin Önlenmesi Projesi” kapsamında “Erken Uyarı Uygulamaları” eğitim programı Anitta Otel toplantı salonunda tamamlandı.
“Çocuğa Yönelik Şiddetin Önlenmesi Projesi” Kapsamında Erken Uyarı Uygulamaları Eğitimi Verildi.

16-20 Mart 2015 tarihleri arasında il merkezinde belirlenen okullarda görevli sınıf/ branş öğretmeni ve yöneticilerden oluşan katılımcılara “Erken Uyarı Uygulamaları” projesi eğitimi verildi.

 Anitta Otelde 5 gün süren eğitimde; Genelde şiddet, özelde çocuğa yönelik şiddetin önlenmesi için okul içi eğitim personelinin kavramsal düzeyde bilgi artışını destekleme, Okullarda görev yapmakta olan eğitimci ve yöneticilerin, “Önleme Çalışmaları” ve “Erken Uyarı Uygulamaları” hakkında bilgi ve farkındalık düzeylerini arttırma, Çocuğa uygulanan/uygulanma potansiyeli olan şiddet uyaranını ilk alan eğitimciyi, okul içinde yürütülecek süreçle ilgili bilgilendirme ve Eğitimcileri, çocuğun bağımsız yaşam becerilerini geliştirerek, kendisini korumasını destekleyecek yöntemlerle ilgili konular hakkında eğitici bilgiler verildi.

Eğitimin son gününde İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Rıza EKMEKYAPAR kısa bir kapanış konuşması yaparak eğitimci ve katılımcılara teşekkür etti. 

Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi No 8 - 0 (364) 224 17 83 / 224 02 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.